logo
Home Jesteś tutaj: Zespół Kancelarii Adwokackich Plac Zbawiciela > Zespół > Adwokaci > Witold Leśniewski

Drukuj stronę Drukuj

ZESPÓŁ

ADWOKACI
APLIKANCI
Witold Leśniewski

adwokat, specjalizuje się w prawie karnym, karnym skarbowym, występując zarówno jako obrońca, jak i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego i oskarżyciela prywatnego, przed sądami powszechnymi i wojskowymi. Posiada bogate doświadczenie w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej lekarzy – w aspekcie karnym i cywilnym. Jego zainteresowania zawodowe obejmują również problematykę wypadków komunikacyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie procesowe i negocjacyjne w sprawach rodzinnych, w szczególności rozwodowych, alimentacyjnych, adopcyjnych oraz dotyczących tzw. rodzicielstwa zastępczego.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, następnie uczestnik studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W latach odbył dwuletnią 1982–1984 aplikację sędziowską, zakończoną egzaminem sędziowskim przed Sądem Wojewódzkim w Warszawie. W roku 1986 rozpoczął aplikację adwokacką pod patronatem adwokata Macieja Dubois – wieloletni dziekan ORA oraz wybitny obrońca w sprawach karnych.

W roku 1988 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym aplikację adwokacką prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Po zdanym egzaminie adwokackim rozpoczął indywidualną praktykę adwokacką w Warszawie, którą prowadzi do dnia dzisiejszego. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie.

środa, czwartek
18.00 - 19.00
w.lesniewski@zb2.pl
      PraktykaUsługiZespół
     Adwokaci

     Aplikanci

Aktualności
Dojazd
Kontakt
Kariera